Sunday, 8 April 2012

Wielka Niedziela

Dzisiaj spędziłem piękny dzień w Genewie. Zdjęcia z Wielkiego Tygodnia zamieściłem tutaj: http://bit.ly/Hqc02n Muszę jednak przyznać, że nic nie zastąpi domowej atmosfery, nawet najlepsza wycieczka. Niedawno przeczytałem w pewnej pięknej, małej książeczce ... "Szukając swego miejsca, człowiek objeżdża cały świat i znajduje je, powróciwszy do domu", a kuzyn Paweł napisał: "Do domu wprawdzie daleko, ale dla relacji rodzinnych i wspólnego świętowania duchem żaden dystans nie moze być zbyt odlegly".

Na Stanford w ramach badań nad językiem naturalnym zajmują się wykrywaniem jak ludzie są przyjaźni :)
Friendly speakers use collaborative conversational style:
 • laughter
 • less use of negative emotional words
 • more sympathy (That's too bad, I'm sorry to hear that)
 • more agreement (I think so too)
 • Less hedges (kind of, sort of, a little)

2 comments:

 1. Adam, ten NLP cały to Ty robisz w ramach tych badań dla Stanford czy w jakimś innym kontekście. Nie było chyba nic wspomniane o powodzie, a jakoś mnie to zaciekawiło :-).

  ReplyDelete
 2. NLP w robię w ramach kursu on-line ze Stnaford. Przez kilka tygodni (w moim przypadku 8) co tydzień oglądam wykłady, rozwiązuję testy i piszę projekt. Z testu i projektu dostaję punkty (wszystko jest zautomatyzowane). Te wykłady są świetne i dużo można się na nich nauczyć, a na koniec dostajesz jeszcze potwierdzenie, że taki kurs ukończyłeś (ale to jest takie added value). Więcej informacji znajdziesz tu:
  http://ecorner.stanford.edu/ - dla innowatorów i biznesmenów
  http://see.stanford.edu/see/courses.aspx - szkoła inżynierii Stanford
  http://www.coursera.org/landing/hub.php - podobne kursy

  ReplyDelete