Saturday, 7 April 2012

Pozytywnie o Adamie w Wielką Sobotę

Twitter pozwala na zorientowanie się w opiniach ludzi na różne tematy. Powstał serwis: http://twittersentiment.appspot.com , gdzie wpisujemy pewien temat, nazwę jakiejś fimry, itp. a następnie dostajemy podsumowanie opinii ludzi na nasze zapytanie. I tak np. wpisując 'Easter' otrzymujemy wynik, że 88% ludzi pozytywnie myśli o Świętach Wielkanocnych, co było do przewidzenia :) Dalej pozytywnych opinii o Polsce  jest 79%, o CERN-ie 81%, a o Adamie tylko 74%...

koszyk
wielkanocny
Dzisiaj jest Wielka Sobota i staropolskim zwyczajem jest święcenie pokarmów. Przygotowanie "koszyczka" byłoby wręcz niemożliwe, gdyby nie moja mama, kóra jeszcze przed wyjazdem spakowła mi Baranka , wielkanocne serwetki, a także pyszne ciastka  imitujące ostatecznie babkę. Resztę dopełniają moje i Tomka zdolności kulinarne i inżynierskie. 
W Saint Genis Pouilly jest kościół, w którym odprawiane są msze w języku polskim. Na pytanie księdza, co dzieci chciałyby najpierw zjeść z koszyczka padają zadziwiająco różne odpowiedzi. Najpierw są kwiaty ;) a teraz jest konkretnie i z animuszem - kiełbasa, a dopiero na   trzecim miejscu pojawia się dłuuuugo oczekiwana czekolada. 

świeże mleko
Po kościele postanawiam, że zakupię polecane przez Tomka świeże mleko z dużego autoamtu, który stoi w środku Saint Genis Pouilly. Niezwykłe to urządzenie po wrzuceniu 2 euro i wybraniu plastikowej butelki na mleko nie chce mi wydać reszty, o czym mówi zapewne francuski napis, którego nie rozumiem. Jestem zmuszony zakupić szklaną butelkę, która jednak prezentuje się bardzo okazale, a mleczko jest pyszne :)

Na koniec dnia wybieramy się na spacer po Saint Genis Pouilly. Jest piękne popołudnie, a góry dookoła nas serwują nam coraz to piękniejsze widoki. Wciąż ćwiczę formę, aby w końcu wybrać się i zdobyć, chociaż jeden szczyt. 


1 comment: